Yozgat’ta sevinçten ağladık
 
  Yozgat’ta sevinçten ağladık   

Dondurucu soğuk, maddi imkansızlıklar, malzeme sıkıntısı, güçlü rakibe karşı onur savaşı ve zafer. Kocaelispor’un (-10) derecede 3-2 kazandığı Yimpaş Yozgat maçı, Türk askerinin kurtuluş savaşında verdiği mücadelenin adeta futbol sahasına yansımış haliydi.

-10 DERECEDE KURTULUŞ SAVAŞI

Kocaelispor’un genç kadrosu, son yılların en ağır şartları altında çok önemli bir galibiyete imza attı. Rakip, kendisi gibi ligde zor günler geçiren Yimpaş Yozgatspor’du. Düşme hattından uzaklaşmak istiyordu ve fizik gücü yüksek oyunculardan kuruluydu. Evinde kolay kolay kaybetmiyor, rakiplerine zor anlar yaşatıyordu. Bunlara bir de ağır kış şartları eklenmişti. Zemin karla kaplı, termometreler de (-) 10 dereceyi gösteriyordu. Kocaelispor’da bazı oyuncular bu sahaya uygun kramponu olmadığı için kadroya girememişti.

YILLAR SONRA YOZGAT’I YENDİK

Ligin son sırasında yer alan Kocaelispor işte bu zor şartlar altında güçlü rakibini devirdi. Geçen sezon aynı sahada Yimpaş Yozgat, Kocaelispor’un genç oyuncularını adeta döverek 2-1 yenmişti. Bu kez buna izin vermeyen gençler dirsek, tekme ve yumruk darbelerine rağmen yılmadı. Yozgat 2-0 geriden gelerek 2-2’lik beraberliği yakalamasına ve son 20 dakika sahada 10 kişi kalmasına rağmen maçı bırakmadı. Melih Ahmet (2) ve Berkay’ın golleriyle sahadan 3-2 galip ayrıldı. Kocaelispor yaklaşık 10 yıl sonra Yozgat’ı Yozga’ta yenmeyi başarmıştı.

“KOCAELİSPOR DÜŞMEYECEK”

Kocaelispor’da maç sonu soyunma odasında yaşanan görüntüler de kurtuluş savaşındaki manzaraları aratmadı. Bir köşede sevinç yaşanırken, diğer köşede yaralı askerler yatıyordu. İlk golde bileğine darbe alan kaptan Berkay sedyenin üzerindeydi. Dizleri parçalanan Korhan ile Metehan oturdukları yerden sevince ortak oluyordu. Melih Ahmet sekerek, zorlukla yürüyordu. Kocaelispor’un genç oyuncuları işte bu tablo içinde bir yandan sevinç gözyaşları döküyor ve bir yandan da var güçleriyle haykırıyordu: “Kocaelispor düşmeyecek”.

“HAKEMİ DE YENDİK, HELAL OLSUN”

Teknik direktör Emre Numanbayraktaroğlu’ndan, futbol şube sorumlusu Muharrem Şatır’a, Başkan Nebil Uzun’dan, malzemeci Asım Gündoğdu’ya herkes mutluydu. Emre Hoca, soyunma odasında futbolcularına buğulu gözlerle seslenirken şöyle diyordu: “İşte bugün hakemi de yendik. Hepinize helal olsun”. Kocaelispor bu önemli galibiyetin ardından gözünü pazar günü oynayacağı Şeker maçına dikti. Yeşil-Siyahlı ekip bu maçta taraftar desteği ile birlikte iyi bir sonuç almak ve devre arasına güçlü umutlarla girmek istiyor. 
Okunma :3011