Kocaelispor ikiye katladı
 
  Kocaelispor ikiye katladı   

Kocaelispor, ilk yarı performansını ilk 6 haftada ikiye katladı. İlk yarıdaki 5 puanı 10’a çıkardı. Sancaktepe, Gümüşhane, Beylerbeyi, Yimpaş Yozgat, Elazığ ve Çorum Belediye gibi takımları altına almayı başardı.

İKİ GALİBİYET, BİR BERABERLİK FAZLA

Kocaelispor, ikinci yarıdaki performansıyla tırmanışı sürdürüyor. İkinci yarı başladığında 14 puanla düşme hattında yer alan yeşil-siyahlı ekip 6 maçta 10 puan toplayarak 14 ncü basamağa kadar yükseldi. Geçen hafta Gümüşhane’yi 2-0 yenen yeşil-siyahlı ekip, düşme hattının en üst sırasında olan Elazığ Belediye ile arasındaki puan farkını da 7’ye çıkardı. Kocaelispor, ilk yarıda ilk 6 haftada bu performansın ancak yarısını sergilemişti. İlk 6 haftayı 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgiyle geçmişti.

HEPSİNDEN RÖVANŞLARI ALDI

Kocaelispor’un ikinci yarıda ilk 6 haftada ise 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgisi bulunuyor. Yeşil-Siyahlı ekibin ilk yarıya göre fark yarattığı maçlar Darıca GB, Maltepe ve Gümüşhane karşılaşmaları oldu. Kocaelispor ilk yarıda bu ekiplere kaybetmişti. İkinci yarıda hepsinden rövanşı aldı. Sahasında Darıca GB (1-0) ve Maltepe’yi (2-1) yendi. Gümüşhane’yi deplasmanda 2-0’la devirdi. Kocaelispor, Altınordu ve Erzurum maçlarında ise ilk yarıya göre kötü performans gösterdi. İlk yarıda bu ekiplerden 4 puan almıştı. İkinci yarıda puan alamadı.

ELAZIĞ VE ÇORUM’UN SİFTAHI YOK

Kocaelispor ikinci yarıdaki performansıyla birçok takımı da altına aldı. Özellikle ilk yarının flaş ekiplerinden Sancaktepe ve Gümüşhane’yi geçti. Yeşil-Siyahlı ekip alt sıralarda çekiştiği Elazığ Belediye ve Çorum Belediye’ye ise fark attı. İki ekibin de ikinci yarıda henüz galibiyeti bulunmuyor. Elazığ Belediye 3 beraberlik alarak hanesine 3 puan yazdırırken, Çorum Belediye 1 beraberlikle hanesine sadece 1 puan yazdırdı. Beylerbeyi ve Gümüşhane de ikinci yarıda Kocaelispor’dan daha az puan toplayan ekipler arasında yer alıyor.

(İbrahim GÜRSEL)

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2639