BU SAHİPSİZLİĞİN İSYANI!
 
  BU SAHİPSİZLİĞİN İSYANI!   

ŞANSSIZLIKLARA RAĞMEN
Son yıllarda yakasını bırakmayan şanssızlık, daha sezonun başında yeniden yakasına yapışmıştı yeşil siyahlıların. Önce transfer yasağı nedeniyle kadrosuna takviye yapamadı. Ardından Luka Zinko`nun bonservis nedeniyle de sezona eksi üç puanla başlamak zorunda kaldı. Sanayi kentinde takıma hiçbir kuruluşunda destek vermemesi, sezon sonu için herkesi düşündürüyordu. 


KAMPIN ARDINDAN
Ve sezon başladı. İlk haftalarda alınan başarısız sonuçlar, takıma kimsenin sahip çıkmaması, taraftarın yeteri kadar destek vermemesi gen ve tecrübesiz futbolcuların saha da ayaklarını titretiyordu. Ne olduysa Antalya`da yapılan devre arası kampında oldu. Bülent Baturman nezaretinde çalışmalarını sürdüren Kocaelispor, ikinci yarıya istediği gibi başlayamasa da bazı sinyaller veriyordu. 


GENÇLER DİRENİYOR
Önce 2-0 geriye düşülen maçta başlarını kaldırdı yeşil siyahlı gençler. Ardından İzmir deplasmanında güçlü Altınordu`ya boyun eğseler de ardından kentlisi ve zirvede yer alan Darıca Gençlerbirliği`ne ‘daha son sözümüzü söylemedik` dediler ve güçlü rakibi karşısında sahadan üç puanla ayrılmayı başardılar. Ve şanssız Erzurum deplasmanı. Her hafta üstüne katarak yoluna devam eden genç kramponlar, buzlu sahada, soğuk havada güçlü rakibine kafa tuttu. 


UZATMADA GELEN GOL
Ta ki uzatma dakik
alarına kadar. Ayakta zor durulan sahada son dakikada yenilen golle bir puanı kaçırdı yeşil siyahlılar. Ve önceki gün. Son on haftaya yaklaşılırken, içeride oynanacak beş karşılaşma çok önemliydi. Bunun bilincinde sahaya çıkan Kocaelispor, geçen hafta uzatma dakikalarında yaşadığı üzüntünün acısını, son dakikada bulduğu golle üç puanı hanesine yazdırarak çıkarıyordu. 


ŞAHLANAN YEŞİL SİYAHLILAR
Bu üç puan sahadaki gençlere, tribündeki destekçilerine bayram yaptırırken, haftalardır yüzü gülmeyen teknik direktör Bülent Baturman`ı bile güldürmeye yetiyordu. O da biliyordu ki bu gençler bunu başaracak. 23 gencin ayaklanması, belki de yeniden tüm kenti kenetleyecek ve yeşil siyah renklerde buluşturacak. Kocaelisporlu gençlerin başkaldırışına, isyanına uyacak ve yeniden eski günlerdeki gibi adını futbol tarihine yazdıracak. 

Okunma :2827