YER GÖK YEŞİL SİYAH
 
  YER GÖK YEŞİL SİYAH   

İKİ YIL ÖNCEKİ GİBİ
Tarih 13 Ocak 2010. Yer İzmit merkez bankası önü. Hava dünkü kadar soğuk. Bir avuç yeşil siyah renklere gönül vermiş insan, meşaleler yakıp, şarkılar söylüyor. Ne bir protesto ne de siyasi bir amaçları var. Amaçları sadece gönül verdikleri yeşil siyah renkler için dikkat çekmek, destek sağlamak, var olduğunu kamuoyuna duyurmak. 
 
YEŞİL SİYAH SEVDA
Dünakşam da aynı görüntüler vardı Fethiye Caddesi`nde. Saat 18.00`e doğru başladılar toplanmaya. Kimseye, çevreye zarar vermeden, yapmak istediklerini çok güzel bir şekilde de yaptılar. Şarkılar söylediler, marşlar söylediler, tezahürat yaptılar, meşale yaktılar. Saat 19.00`a kadar. Sonra da pankartları, dudaklarında düşmeyen yeşil siyah sevdaya ait şarkılarla. 
 
İZMİT UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK
‘İzmit uyuma takımına sahip çık` diye inlettiler önce Fethiye Caddesi`nde toplandıkları tarihi hamamın önünü. Ardından Fethiye Caddesi`ni yeşil siyah renklere boyayarak yürümeye başladılar. Yavaş yavaş, geçtikleri yerlere sanki mesajlarını, söylemek istediklerini kazımak istercesine. ‘Bir şarkısın sen` dediler yeşil siyahlı renkler için. Her adımlarında biraz daha çoğaldılar, çoğaldılar, bhüyüdüler. 
 
7`DEN 7`E HERKES VARDI
Hodir Meydan Grubu önderliğinde Kocaelispor`a destek için önceki akşam düzenlenen ‘Kocaelispor Yaşıyor` yürüyüşünde, 7`den 70`e İzmitli katıldı. Fethiye Caddesi`nde başlayan yürüyüş, Anıt Park`ta son buldu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı coşkulu topluluğun tek amacı vardı;İzmit`in takımına sahip çıkması. 
 
EVLERDEN DE DESTEK
Tezahüratlar, şarkılar eşliğinde yakılan meşalelerle renklenen yürüyüş, Hodri Meydan Grubu Başkanı Özgür Taşkıran`a göre amacına ulaştı. Hiçbir taşkınlığın olmadığı, zaman zaman grup içerisinde küçük gerginlikler çıksa da bunların hemen tolare edildiği yürüyüşe, araçlarıyla yoldan geçenler, evlerinde cam ve balkonlara çıkan İzmitliler`de destek verdi. 
 
TEŞEKKÜR ETTİ
Anıt Park`ta son bulan yürüyüşün ardından, dağılmadan önce gruba kısa bir konuşma yapan Taşkıran, yürüyüşe katılanlara sağ duyuları ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kongre için de açıklamalarda bulunan Taşkıran, yeşil siyah renklere gönül verenlerin takımı en iyi şekilde yeniden yönetebileceğini sözlerine ekledi. 
 
KAYYUM YÖNETSİN
Taşkıran, ‘Orhan Görsen ve yönetimini hiçbir oluşumumuzda görmek istemiyoruz. Takımın yönetiminin kayyuma kalması, bugün kü yönetimden daha iyidir. Yürüyüşe katılarak bizlere destek veren eski taraftar grubu başkanlarına, yeşil siyahlı renklere gönül vererek burada toplanan tüm halkımıza teşekkür edeiyorum` dedi. 
 
MAÇA DAVET ETTİ
Hodri Meydan Grubu`nun düzenlediği yürüyüşte Cemal Derya, Mehmet Açık, Serkan Toprakoğlu, Hüsnü Dündar, İsmail Bayram, meclis üyesi Adnan Uysal ve Nebil Uzun`da katıldı. Maltepespor ile önemli bir maça çıkacak olan Kocaelispor`a destek olmak adına, yürüyüşe katılanlar daKocaelispor-Maltepespor maçına davet edildi. Ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.Okunma :2728