Erzurum’da 90+4 şoku:1-0
 
  Erzurum’da 90+4 şoku:1-0   

Acınacak sahipsizliğine karşın, ligde tutunabilmek adına canını dişine takan Kocaelispor, dün zorlu Erzurum deplasmanında 1 puana çok yaklaştı. Ancak maçın 90+4 ncü dakikasında karambol golüne engel olamayıp, yıkıldı.

ÇOK İYİ DİRENDİK

Erzurum’da büyük bölümü buzla kaplı sahada, çok soğuk havada oynanan maçta Erzurum Belediye takımı, 4-5 bin taraftarının desteğini de yanına alarak ilk dakikadan itibaren saldırdı. Kocaelispor kendi yarı alanında kapanıp, adam paylaşarak ve özellikle de kaleci Rıza’nın mükemmel oyunu ile güçlü rakibine direndi. Maçın ilk yarısı golsüz bitti.

BİZ POZİSYON BULAMADIK

Maçın tamamı, Erzurumspor’un baskısı altında geçti. Zaman zaman maç, Erzurum takımı ile kaleci Rıza arasında oynandı. Rakip sahada Doğan’ı yalnız bırakan, uzun toplarla rakip kaleye inmek isteyen Yeşil-Siyahlılar, Erzurum kalesinde bir tek pozisyon bile geliştiremedi. Ancak, rakibine de net pozisyon vermedi.

ÇOK GEREKSİZ FAUL VE GOL

Maçın artık golsüz berabere biteceğine herkes inanmıştı. Ancak 90+4 ncü dakikada maçın kadın yan hakemi Songül Çoban,  Kocaelispor aleyhine çok haksız bir faul bayrağı kaldırdı. Faul atışından ceza sahasına doldurulan topa Fatih yükselip, kafayı vurdu ve Kocaelispor çok hak ettiği puanı Erzurum stadının buzlu zemininde bıraktı. 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2802