Kampı değerlendirdiler
 
  Kampı değerlendirdiler   

Kocaelispor Teknik Direktörü Bülent Baturman, Kaptan Rıza, Bartu ve Doğan ile Antalya kampını değerlendirdi. Son derece iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Baturman, kampa götürdüğü genç oyuncularla ilgili yapılan spekülasyonlara çok net yanıt verdi: “Babamın oğlu olsa torpil yapmam. Önemli olan Kocaelispor” dedi.

BATURMAN:

“Kamp ortamı çok iyi. Özellikle antrenman sahaları açısından hiç zorluk yaşamıyoruz. Burada dört dörtlük bir ortam var. İlk yarıda fiziksel düşüşümüz performansımızı da düşürdü. Günde iki idman yapıyoruz. Sabah kuvvetlendirme, öğleden sonra taktik çalışma gerçekleştiriyoruz. Bir hazırlık maçı oynadık. İki maç daha yapıp, buradaki çalışmalarımızı sonlandıracağız. Futbolcular da artık işin bilincinde. Transfer yapamıyoruz. Ancak bir inancımız var. Emrespor maçını kazanıp avantajlı başlamak istiyoruz. Futbolcular teknik heyete söz verdiler. Camiaya söz verdiler. Anıl’la yollarımızı ayırdık. Bir takımla anlaşma yaptığını öğrendim, çok sevindim. Altyapıdan denemeye aldığımız birkaç oyuncu var. Kısa vadede değil ama uzun dönemde bize faydalı olacaklardır. Hayatım boyunca babamın oğluna torpil yapmadım. Daha önce bu kulüpte torpil olduysa bu benim sorunum değil. Hiçbir hoca bindiği dalı kesmek istemez. Burada bazı veliler kendi evlatlarına zarar veriyor. Biz bugün varız, yarın yokuz. Önemli olan Kocaelispor’un başarısı”.

RIZA:

Kocaelispor bu durumu hak etmiyor. Takımı bu hale getirenler utansın. Burada iyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Sabah kondisyon, akşam saha çalışması yapıyoruz. İlk yarıda hayal kırıklığı yaşadık. İkinci yarıda daha iyi olacağız. Diğer takımlar transfer yapıyor. Bizim böyle bir şansımız yok. Bu da bizi çok ilgilendirmiyor. Biz Kocaelispor ruhu ile oynuyoruz. Tek isteğim boş tribünlere karşı oynamayalım. Bir de kötü sözler bizi çok etkiliyor. Taraftarlarımızdan bizi 90 dakika desteklemesini bekliyoruz.

BARTU:

Milli takım havasını solumak çok güzel bir duygu. Gol attığım için de çok mutluyum. Orada çok güzel bir ortam oluştu. Üç maç oynadık. Burada bazı hocaların benim hakkımda bilgi topladığını öğrendim. Bu da güzel bir şey. Benim ve takım arkadaşlarımın tek isteği Kocaelispor’u hak ettiği yere taşımak. İlk yarıyı unuttuk. Bundan sonra neler yapabileceğimize bakacağız. Taraftarlarımız son maçlarda bana karşı sevgi gösterisinde bulundu. Bu benim için çok güzeldi. Ancak taraftarlarımızdan aynı desteği tüm takım arkadaşlarıma göstermesini istiyorum. Onları çok seviyorum. Bize sahip çıksınlar”.

DOĞAN:

Milli takım seçmelerine çağrılmak güzel bir duyguydu. Özgüvenim geri geldi. Çok güzel bir ortam yaşadık ve bu enerjimizi şimdi Kocaelispor için kullanacağım. İlk yarıda bazı olumsuz şeyler yaşandı. Ancak şimdi bütün bunları geride bırakıp, sadece Kocaelispor’un başarısına odaklanacağız. Ayrıca geçen sezon sakatlık sorunu da yaşadım. Sakat olarak oynadığım maçlar vardı. Şimdi daha iyiyim. 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2731